wewantyou_clanek300

Pridruži se nam!

Se želiš aktivno vključiti v razvoj naše Univerze ter

pustiti svoj pečat za naslednje generacije študentov?

We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act but a habit. ~Aristotle~

Študentski svet Univerze v Mariboru od svoje ustanovitve naprej skrbi za razvoj kakovostnega študija in zanimive ter privlačne obštudijske dejavnosti.

Vendar za nadaljnjo odlično opravljanje dela potrebujemo pomoč in k sodelovanju vabimo najboljše študente naše Univerze.

V okviru študijske dejavnosti se ukvarjamo z:

• razvojem tutorskega sistema,
  • uvajanjem večje stopnje interdisciplinarnosti,
  • skrbjo za kakovost študija,
  • vpeljavo učenja znanj in veščin projektnega dela,
  • skrbjo za kvalitetno evalvacijo študija – tudi preko izboljšav Študentske in ECTS anket,
  • in mnogimi drugimi področji razvoja kvalitete študija na naši univerzi.

Na obštudijskem področju pa lahko sodelujete pri pripravi že dobro poznanih projektov:

• Gremo na prvi rok,
  • Študentsko tekmovanje v raftih,
  • Teden zdravja,
  • Predizpitni maraton aerobike,…
Na področju dobrodelnosti lahko sodelujete pri organizaciji projektov, s katerimi krepimo čut za sočloveka. V preteklem letu smo organizirali naslednje dogodke:
  • Poženi srce – daruj kri: 2x letno potekajo krvodajalske akcije na fakultetah;
  • Božične dobrodelne akcije: zbiranje sponzorskih daril za otroke študentskih družin, zbiranje sladkarij in božične ustvarjalne delavnica v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine.
  • Zbiranje zamaškov

Študentski svet ti nudi priložnost, da s svojimi idejami narediš razliko, obenem pa pridobiš nova znanja, izkušnje in poznanstva.

Študenti aktivno delujejo znotraj treh stalnih delovnih skupin, ki se jim lahko pridružiš in sodeluješ s svojimi idejami in predlogi:

• Komisije za obštudijske in mednarodne zadeve
  • Komisije za študijske zadeve
  • Komisije za socialne zadeve

Če bi se radi aktivno vključili v razvoj naše Univerze ter pustili svoj pečat za naslednje generacije študentov, se povežite z nami in nas kontaktirajte na studentskisvet@um.si.