slika4

Tudi letos je potekalo Medfakultetno tekmovanje za prvenstvo UM, ki ga je organiziral Študentski svet Univerze v Mariboru skupaj z Zdravo zabavo. Pred velikim finalom, ki se je odvijalo 21. 5. na Dan študentov na UŠC Leona Štuklja, so se študentje in študentke pomerili v dveh predtekmovanjih tekom leta, na zaključni turnir pa so se uvrstili najboljši v košarki, nogometu, odbojki, namiznem tenisu in badmintonu.

Športno dogajanje v torek, 21. 5. 2013 na UŠC Leona Štuklja je bilo pestro, saj se je od jutranjih ur odvijal finalni turnir Medfakultetnega prvenstva Univerze v Mariboru. Letos je bil poseben poudarek tudi na navijanju, saj je športni duh in pripadnost posamezni fakulteti potrebno spodbujati in krepiti. Poskrbljeno je bilo tudi za animacijo gledalcev – pred košarkarskim finalom je potekalo tekmovanje v METANJU TROJK in pred nogometnim finalom tekmovanje v STRELIH NA GOL, kjer so najboljši prejeli praktične nagrade.