uni-liga-navijaci-spletna-stran-01

Začenja se nova sezona Univerzitetne športne lige za prvaka Univerze v Mariboru! V ligi letos sodeluje 12 fakultet, ki se potegujejo za naslov najboljših v nogometu, košarki in odbojki.

Na Univerzi v Mariboru tudi letošnje študijsko leto poteka že tradicionalna Univerzitetna športna liga za prvaka Univerze v Mariboru, ki jo organizira Študentski svet UM. V ligi lahko tekmujejo ekipe posameznih fakultet, ki so članice Univerze v Mariboru.

Tekmovanja za študente potekajo v nogometu, košarki in odbojki, za študentke pa v odbojki. Tekme v nogometu in košarki se igrajo ob ponedeljkih, tekme v odbojki pa ob torkih. Vse tekme potekajo v UŠC Leona Štuklja.

foto-kdo-bo-letos-slavil-1      resized_IMG_4084

resized_IMG_4326       foto-kdo-bo-letos-slavil-2

Letos v ligi tekmuje 34 ekip:

• 7 ekip v košarki: FS, FGPA, EPF, FKKT, MF, FVV in FERI.
  • 11 ekip v nogometu: EPF, MF, FNM, FS, FVV, PF, FKKT, PEF, FGPA, FERI in FOV.
  • 7 ekip v moški odbojki: FS, FGPA, EPF, FKKT, MF, PF in FERI.
  • 9 ekip v ženski odbojki: PEF, FVV, FF, FGPA, EPF, FKKT, MF, PF in FERI.

Čeprav nisi član/članica katere izmed ekip, to še ne pomeni, da ne moreš tudi ti biti del napetega športnega dogajanja. Pridi in navijaj!

Poglej, kako smo se imeli na lanskoletnem finalu!

Tukaj lahko tudi prebereš, katere ekipe so lani osvojile naslov prvaka naše univerze.

Več tekočih informacij o ligi najdeš na naši spletni strani pod zavihkom “ŠPORT – LIGA” in Facebook strani UNI lige, kjer najdeš tudi utrinke, aktualne rezultate in razporede.

Foto: Norman Fišer