IMG_9853

Po napetih finalnih tekmah smo včeraj v UŠC Leona Štuklja zaključili letošnjo ligo ter podelili medalje in pokale najboljši ekipam!

Letos je sodelovalo 34 ekip iz 11 fakultet, a le najboljšim se je uspelo povzpeti na stopničke. Gotovo je k dobremu vzdušju in tekmovalni napetosti včeraj pripomoglo tudi navijanje kolegov iz fakultet, ki so se zbrali na tribunah.

IMG_9252

2. mesto: Medicinska fakulteta
3. mesto: Fakulteta za strojništvo

IMG_9850IMG_9578

Na finalu je potekala tudi promocija čistega športa!

10. april je leta 2014 postal na podlagi Montevideo deklaracije mednarodni dan čistega športa “Play True Day”. Z letom 2016 so se promociji tega dneva v sklopu akcij ozaveščanja širše javnosti pridružili tudi v Sloveniji, kjer tovrstne aktivnosti potekajo pod koordinatorstvom SLOADO (SLOvenske AntiDopinške Organizacije). Akcije ozaveščanja, predavanja po športnih klubih v Sloveniji in druge aktivnosti v večini izvajajo mladi protidopinški ambasadorji, mladi športniki ali bivši športniki.

Igralci na finalu so se akciji pridružili in s podpisom izkazali podporo čistemu športu, športu brez dopinga. “Podpis” je možno oddati tudi na tej spletni strani (Support Clean Sport).

Izbrani najboljši posamezniki:

MVP odbojka ženske: Ksenija Vogrin (PEF)
MVP odbojka moški: Rok Špindler (FKKT)
MVP košarka: Blaž Meglič (EPF)
MVP nogomet: Matic Majer (FERI)
Naj strelec: Gregor Nemec (MF)

IMG_9851

Tekmovalne ekipe ter zainteresirani navijači ste tisti, ki dokazujete, da je liga pomembna in da jo univerza potrebuje, zato se hvala vsem, ki ste bili del letošnje sezone! Upamo, da se vidimo tudi v prihodnjem študijskem letu v enakem, če ne še večjem številu. :)

IMG_9855

ISKRENE ČESTITKE!