eramus 2017

Objavljen je dodaten razpis za Erasmus+ študij v tujini za 2. semester študijskega leta 2017/2018.

Na podlagi tega razpisa lahko študenti pridobite finančno dotacijo (štipendijo) za študijsko izmenjavo v državah članic Evropske unije, Islandije, Liechtensteina, Norveške, Turčije in Makedonije.

Višina osnovne štipendije za posamezne države znaša od 350 do 450 EUR. Poleg tega lahko študenti, ki izpolnjujejo pogoje zaprosijo še za dodatno štipendijo Ad futura v višini 70 EUR/ mesec. Študenti, ki bodo skupaj s prošnjo za Erasmus+ finančno dotacijo poslali originalno odločbo CSD, ki dokazuje da so oni ali člani družine prejemniki državne štipendije, otroškega dodatka, denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka ali dodatka za velike družine, pa lahko v primeru odobritve dodatnih sredstev MIZŠ, pridobijo še za dodatna sredstva v višini 250 EUR/mesec.

Rok za prijavo ni določen. Prijave bodo sprejemali do zapolnitve mest in porabe sredstev.

V okviru tega razpisa je možna prijava le na tista mesta v okviru Erasmus+ medinstitucionalnih sporazumov, ki niso bila zasedena na podlagi Razpisa, objavljenega februarja 2017, in na tiste institucije, kjer je še odprt rok za prijavo za izmenjavo v drugem semestru.

Mesta na partnerskih institucijah v tujini, ki so bila prosta v času objave dodatnega razpisa, so objavljena skupaj z ostalimi informacijami na spletni povezavi https://www.um.si/mednarodno-sodelovanje/erasmusplus/Strani/SMS2017-18-2.aspx.

Pred prijavo pa je potrebno preveriti trenutno razpoložljiva mesta pri Erasmus+ fakultetnem koordinatorju.

ERASMUS+ NI MUS, POMAGA PA!