krvodajalskaAkcija_1710_spletnaSSUM_k001

Študentski svet Univerze v Mariboru v novembru in decembru tudi letos organizira že tradicionalne krvodajalske akcije. Pridruži se nam v enem izmed petih terminov in nekomu reši življenje!

Krvodajalske akcije Univerze v Mariboru bodo potekale:

• v ponedeljek, 20. novembra 2017, na Tehniških fakultetah (9.00–12.00),
  • v torek, 28. novembra 2017, na Centru za transfuzijsko medicino UKC Maribor (7.00–17.00),
  • v ponedeljek, 4. decembra 2017, na Ekonomsko-poslovni fakulteti (9.00–12-00),
  • v torek, 5. decembra 2017, na Centru za transfuzijsko medicino UKC Maribor (7.00–17.00),
  • v četrtek, 14. decembra 2017, na Zavodu RS za transfuzijsko medicino v Ljubljani (10.00–11.00).

V Sloveniji vsakih 5 minut nekdo potrebuje kri – kar pomeni, da vsak dan potrebujemo med 300 in 400 krvodajalcev. Zato poženi srce, daruj kri in pomagaj rešiti življenja tudi ti!

Prosimo, da se na izbran termin krvodajalske akcije predhodno prijaviš:

Krvodajalske akcije Univerze v Mariboru potekajo že 12. leto zapored. Na njih tradicionalno združimo moči študentje in zaposleni Univerze v Mariboru in skupaj nesebično pomagamo ljudem, ki našo pomoč resnično potrebujejo.

Pridruži se nam! Že nekaj decilitrov krvi lahko reši življenje!

infografika

Na krvodajalskih akcijah bo tudi Rdeči križ, ki bo sprejemal pristopne izjave za darovanje organov po smrti, prav tako pa bodo prisotni tudi študentje projekta Epruvetka, ki bodo na voljo za vsa vprašanja glede krvodajalstva, darovanja kostnega mozga in organov ter za odvzem brisa darovalcem kostnega mozga.