young-professionals-and-students-in-creative-schools

Evropska komisija v sodelovanju z Edcom kot del kampanje proti nasilju nad ženskami vse mlade vabi k sodelovanju na video natečaj.

Na natečaj se lahko prijavite mladi profesionalci in študenti s svojimi predlogi konceptov za video za dvigovanje ozaveščenosti nasilja nad ženskami za uporabo na socialnih medijih. Jezik produkcije je angleški.

Nasilje nad ženskami je oblika zlorabe, ki se dogaja na vseh ravneh družbe in v vseh državah Evropske unije. Pogosto ljudje glede te tematike ostajajo pasivni. Z osredotočenostjo na takšne ljudi želi Evropska komisija s pomočjo kratkih videov dvigniti ozaveščenost nasilja nad ženskami in spodbuditi ljudi, da o tem vendarle spregovorijo.

Avtor zmagovalnega prispevka bo nagrajen s potovanjem v Bruselj, kjer bo lahko tudi spoznal ekipo Evropske komisije,ki se ukvarja z enakostjo med spoloma.

Rok za oddajo predlogov je 10. februar 2018.

Več informacij na spletni strani Evropske komisije.