Državno univerzitetno prvenstvo v plavanju

Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) organizira Državno univerzitetno prvenstvo v plavanju za študijsko leto 2017/2018, namenjeno študentom in zaposlenim na višješolskih in visokošolskih zavodih.

Tekmovanje bo potekalo v Kopališču Tivoli (Celovška 25, Ljubljana) dne 17. marca 2018.

Prvenstva se lahko udeležijo študenti s statusom v študijskem letu 2017/18 na kateremkoli višješolskem ali visokošolskem zavodu v Sloveniji (višje šole, samostojni visokošolski zavodi, univerze) in zaposleni na višješolskih in visokošolskih izobraževalnih zavodih.

Tekmovalci se bodo pomerili v štirih tekmovalnih disciplinah:

• 50 m prsno (M, Ž),
  • 50 m delfin (M, Ž),
  • 50 m prosto (M, Ž),
  • 50 m hrbtno (M, Ž).

Dopoldanski del tekmovanja (50m prosto, 50m hrbtno) se bo začel ob 12. uri in se bo končal predvidoma do 14.30, bazen pa bo na voljo za ogrevanje od 11. ure dalje. Drugi del tekmovanja (50m delfin, 50m prsno) se bo odvijal predvidoma od 15. do 17. ure oziroma do zaključka tekmovanja.

Izvajalec tekmovanja je Športno društvo Riba, vodja tekmovanja pa Kaja Pilko. Tekmovanje bo potekalo po pravilih Plavalne zveze Slovenije. Obvezna oprema obsega ustrezna plavalna očala, plavalno kapo in kopalke (kratke hlače niso dovoljene).

Rok za prijavo na tekmovanje je 15. marec 2018, prijaviti se je mogoče preko spletnega obrazca.

Več informacij tukaj!