Internet_cover_1

Študentski svet Univerze v Mariboru že 2. leto zapored predstavlja kratka predavanja pod sloganom »Poskrbimo za boljši jutri«, s katerimi bomo obeležili dan Zemlje. Letos se bomo posvetili ponovni uporabi.

Dan Zemlje je letni dogodek, ki se praznuje 22. aprila, ko se odvijajo dogodki za osveščanje glede varovanja okolja na Zemlji. Letos smo se v tem sklopu odločili, da želimo predstaviti problematiko onesnaževanja s tekstilno industrijo. Prav ta je eden večjih onesnaževalcev sveže vode na svetu. Prav s ponovno uporabo pa želimo opozoriti, da bi lahko s samo 1 kilogramom oblačil, ki bi jih ponovno uporabili, predelali ali podarili, prihranili 6.000 litrov vode in oblačilom podaljšali življenjsko dobo.

Vse, ki vas ta problematika zanima, vabljeni, da se nam v ponedeljek, 23. aprila, od 16. ure naprej pridružite v Podreccini dvorani na Rektoratu Univerze v Mariboru.

Program:
16.00–16.10: Pozdrav
16.10–16.30: izr. prof. dr. Julija Volmajer Valh | Tekstilni odpadki kot sekundarna surovina
16.30–16.50: Polona Červek (Društvo Aktiviraj se) | Ponovna uporaba v Mariboru
16.50–17.10: Odmor za prigrizek in kavo
17.10–18.10: Delavnica ponovne uporabe

Vstop je prost! Na dogodek je potrebna predhodna prijava, saj je število mest omejeno: