naj študent podeitev

Vsem nagrajencem, ki so dokazali, da je naša akademska prihodnost svetla, iskreno čestitamo. O dosežkih, motivaciji in načrtih za prihodnje smo govorili z najboljšim študentom, Nejcem Plohlom in tretje uvrščeno, Simono Šinko.

naj-študent

Nejc Plohl – najboljši študent Univerze v Mariboru v študijskem letu 2017/2018

Nejc, s svojimi dosežki si se povzpel visoko nad povprečje. Kakšni so tvoji občutki ob prejemu nagrade?

Vesel sem, da sem prejel nagrado, vendar jo veliko bolj jemljem kot spodbudo za naprej, kot nagrado za nazaj. Menim, da je ogromno študentov takih, ki bi si zaslužili to nagrado, pa se niso prijavili. Tudi med prijavljenimi je veliko takih, ki bi si zaslužili nagrado za svoje uspehe. Sem pa vesel, da je nagrado za naj študenta končno prejel družboslovec.

Kaj te je prepričalo, da si se prijavil na razpis za najboljšega študenta?

Dolgo sem kolebal. O prijavi sem razmišljal že lani, pa sem si potem premislil, letos pa sem imel zaradi dokončanja študija zadnjo priložnost za prijavo. Ker nisem imel kaj izgubiti sem se prijavil. Kdorkoli ni prepričan v svojo prijavo – svetujem vam, da se prijavite, saj resnično ne morete izgubiti ničesar.

Kateri od tvojih dosežkov je zate najpomembnejši?

Težko je izpostaviti enega. Zdi se mi, da je najtežje vedno objaviti neko znanstveno delo in objavo pripeljati do konca, sploh ob stresnih recenzentskih postopkih. Rekel bi, da so najpomembnejše moje znanstvene in strokovne objave, vendar bi težko izpostavil eno samo.

Verjamem, imaš jih res obilo.

Seveda, pa še vedno prihajajo nove.

Kakšni so tvoji kratkoročni in dolgoročni cilji?

Moj kratkoročni cilj je magistriranje – dokončanje študija, ki me čaka tekom poletja. Dolgoročni cilj je postati raziskovalec na področju psihologije in narediti doktorat.

Boš ostal v Sloveniji ali načrtuješ odhod v tujino?

Če bo le mogoče, bom ostal v Sloveniji, torej, če bom dobil priložnost. Zdi se mi, da so slovenske univerze niso tako slabe, kot se včasih zdi in da jih pogosto podcenjujemo. Tudi tujina ni toliko boljša, kot Slovenija, zagotovo se da delati tudi pri nas.

Imaš glede na svojo uspešnost kak nasvet za ostale študente?

Potrudite se tudi za naloge, ki jih je potrebno oddajati na fakulteti. Delajte z veseljem in delajte to, kar radi delate. Uspeh pomeni različne stvari za različne ljudi, do njega ne vodi ena sama pot.

Simna Šinko

Tretje uvrščena študentka, Simona Šinko

Simona, čestitamo ti za visoko uvrstitev. Kakšni so tvoji občutki ob prejemu nagrade?

Predvsem presenečenje, nagrade nisem pričakovala.

Kaj te je prepričalo, da si se prijavila na razpis?

Zaradi študijskih uspehov so me k temu nagovarjali profesorji, delno pa me je tudi zanimalo, kaj ta razpis prinaša.

Kateri izmed tvojih uspehov je zate najpomembnejši?

Objava članka, ki je bil nato objavljen še v znanstveni reviji na Japonskem.

Kakšni so tvoji kratkoročni in dolgoročni cilji?

Zaenkrat napisati magistrsko nalogo, kasneje pa seveda zaposlitev.

Imaš morda za ostale študente kak nasvet za odličnost, za uspešnost?

Odločiti se je potrebno za stvari, ki te zanimajo in jo početi s srcem.