Screenshot_4

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF je objavila razpis za raziskovalne štipendije na vrhunskih ameriških, kanadskih in angleških univerzah za raznorazna področja. Namen štipendije je okrepiti raziskovalno in študijsko izmenjavo med Slovenijo in ZDA s ciljem, da se nadarjenim slovenskim študentom omogoči, da v celoti izkoristijo svoj potencial.

Fundacija ASEF štipendira slovenske študente in Američane slovenskih korenin za 10-tedenske poletne raziskovalne obiske na vrhunskih univerzah in raziskovalnih institucijah izven Slovenije. ASEF nadarjenim slovenskim študentom omogoča, da se osredotočijo na raziskovanje in razvijejo svoje potenciale v največji možni meri.

Možne so prijave na 22 vrhunskih univerz za področja:

prava,
– angleške literature,
– politologije in sociologije,

– računalništva,
– biologije,
– računalništvo,
– okoljske znanosti,
– medicine in zobozdravstva,
– fizike,
– mehanike,
– elektrotehnike in
– gradbeništva.

Razpis, več informacij in odgovore na morebitna vprašanja lahko najdete na spletni strani ASEF ali na elektronskem naslovu info@asef.net.

ASEFFoto: ASEF