Državno univerzitetno prvenstvo v sabljanju 201819

Vsi ljubitelji sabljanja, pozor! Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) in Sabljaška zveza Slovenije bosta v soboto, 19. 1. 2019, organizirali Državno univerzitetno prvenstvo v sabljanju 2018/19, na katerem se bodo udeleženci borili za naslov državnega univerzitetnega prvaka.

Tekmovanje bo štelo tudi kot delne kvalifikacije za udeležbo na Poletni univerzijadi 2019, ki bo potekala med 3. 7. in 14. 7. 2019 v Neaplju v Italiji.

Na Državno univerzitetno prvenstvo se lahko prijavijo vsi študentje, ki imajo v študijskem letu 2018/19 status študenta na kateremkoli višješolskem ali visokošolskem zavodu v Sloveniji ali tujini (višje šole, samostojni visokošolski zavodi, univerze), diplomanti višješolskih in visokošolskih študijskih programov, ki so ali bodo diplomirali med 1. 1. 2017 in 19. 1. 2019 in zaposleni na višješolskih in visokošolskih izobraževalnih zavodih (za zaposlitev šteje redno delovno razmerje za določen ali nedoločen čas).

Udeleženci tekmovanja bodo razdeljeni v kategoriji študentov (M, Ž) in zaposlenih (M, Ž), pomerili pa se bodo treh disciplinah:

• Meč (M,Ž);
  • Floret (M,Ž);
  • Sablja (M,Ž).

Tekmovanje se bo odvijalo v telovadnici Osnovne šole Šalek Velenje, Šalek 87, 3320 Velenje.

Za udeležbo na tekmovanju se je treba prijaviti na naslovu sk.rudolfcvetko@gmail.com do vključno 15. 1. 2019.

Več informacij tukaj!