Študentski svet Univerze v Mariboru tradicionalno pod sloganom »Poženi srce, daruj kri« organizira krvodajalske akcije. Pridruži se nam in nekomu reši življenje!

Krvodajalske akcije Univerze v Mariboru bodo tokrat potekale v 2 terminih:

• v ponedeljek, 6. maja 2019, med 9. in 13. uro na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru,
  • v torek, 7. maja 2019, med 8. in 14. uro na Centru za transfuzijsko medicino UKC Maribor.

Če boš daroval/a kri na Pedagoški fakulteti, boš imel/a tudi zagotovljen topel obrok v restavraciji Piano!

Prosimo, da se na izbran termin krvodajalske akcije predhodno prijaviš:

Krvodajalske akcije Univerze v Mariboru potekajo že 14. leto zapored. Na njih tradicionalno združimo moči študentje in zaposleni Univerze v Mariboru in skupaj nesebično pomagamo ljudem, ki našo pomoč resnično potrebujejo. Že nekaj decilitrov krvi lahko reši življenje! Zato poženi srce, daruj kri in pomagaj rešiti življenja tudi ti!

Na krvodajalskih akcijah bo prisoten tudi Rdeči križ, ki bo sprejemal pristopne izjave za darovanje organov po smrti, prav tako pa bodo prisotni tudi študentje projekta Epruvetka, ki bodo na voljo za vsa vprašanja glede krvodajalstva, darovanja kostnega mozga in organov ter za odvzem brisa darovalcem kostnega mozga.

Pomembno je, da se kot krvodajalec na odvzem krvi ustrezno pripraviš!
Pred darovanjem krvi se moraš počutiti zdravo in spočito. Ne prihajaj tešč, obvezno pojej nemasten obrok – kruh z marmelado, čaj, sadni sok ali kavo.