Nemški zvezni parlament že več let podeljuje Mednarodne parlamentarne štipendije (IPS) za mlade absolvente visokih šol iz drugih držav. Za državljane Republike Slovenije so namenjene tri štipendije.

Mladi lahko tako dobijo priložnost, da spoznajo nemški parlamentarni sistem v teoriji in praksi. Program, ki se bo izvajal v sodelovanju s Humboldt univerzo v Berlinu, s Svobodno univerzo v Berlinu in Tehniško univerzo v Berlinu, se bo začel 1. marca 2020 in končal 31. julija 2020.

Štipendijo lahko pridobijo absolventi visokih šol, ki ob začetku programa niso starejši od 30 let. Poleg tega je zaželeno zelo dobro znanje nemškega jezika. Programa se bo udeležilo 120 oseb iz 44 držav.

Udeleženci bodo iz sredstev Nemškega zveznega parlamenta prejemali mesečno štipendijo v višini 500 EUR. Poleg tega bodo imeli zagotovljeno brezplačno bivanje v študentskem domu. Stroški prihoda in odhoda v Berlin oziroma iz Berlina bodo povrnjeni.

Rok za prijavo je 30. junij 2019.

Več informacij in prijavne obrazce najdeš tukaj!