Ali si vedel, da OECD ocenjuje, da bo v državah članicah do 9 % služb avtomatiziranih, 25 % se jih lahko korenito spremeni zaradi vplivov avtomatizacije 50 do 70 % pomembnih proizvodnih operacij, kar bo vodilo v korenite spremembe v zaposlitveni strukturi?

Pridruži se nam 18. 3. 2021 na dogodku PRIHODNOST DELA (The Future of Work), kjer si bomo ogledali kratke filme, ki prikazujejo kakšna prihodnost dela nas čaka. Pred ogledom dokumentarnih filmov, bo organizirana okrogla miza (na temo digitalizacija in posledice za vse nas) s profesorji in študenti Ekonomsko-poslovne fakultete. Ne zamudi odlične priložnosti, kjer lahko debatiraš o tej tematiki z najvišjimi predstavniki in strokovnjaki s tega področja.

Dogodek organizirajo Univerza v Mariboru, Študentski svet Univerze v Mariboru, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA).

GOSTJE DOGODKA

dr. Christa SEDLATSCHEK, izvršna direktorica Evropske agencije za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA)
Janez CIGLER KRALJ, minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti
mag. Nikolaj Petrišič, vodja sektorja za varnost in zdravje na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti,
ga. Vladka Komel, sekretarko na istem področju pristojnega ministrstva.
Prof. dr. Zdravko KAČIČ, rektor Univerze v Mariboru

13.00-13.20 Ogled dokumentarnega filma »Automatic Fitness«

13.20-14.00 Razprava
moderatorka: izr. prof. dr. Simona ŠAROTAR ŽIŽEK

Pridruži se nam na dogodku in spoznajte poklice prihodnosti!

Povezavo do dogodka najdeš tukaj.

Povezavo do prijave najdeš tukaj.