Veseli in ponosni smo, da lahko sedaj v središču Maribora najdete svežo sezonsko zelenjavo in sadje, sadike in cvetje z vrtov Pohorskega dvora, vino z Meranovega, jabolčni sok, olja, kis, suho sadje.

Kiosk na Partizanski ulici je odprla Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede Univerza v Mariboru, ki bo v njem vse dni, razen nedelje, prodajala svoje pridelke in izdelke. Fakulteta je kiosk v celoti prenovila in posodobila.

Rektor UM prof. dr. Zdravko Kačič, župan Mestne občine Maribor, Saša Arsenovič, ter dekan Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede, prof. dr. Branko Kramberger, so novo prodajalno slavnostno otvorili s prerezom traku. ​Vsi trije so poudarili pomembnost ​povezovanja in lokalno pridelane prehrane. ​