božiček za en dan

Postani Božiček za en dan

Priključi se čudoviti dobrodelni akciji Božiček za en dan in osreči otroka iz socialno šibkejše družine iz Slovenije ali BiH. Nariši mu nasmeh na obraz in pričaraj iskrice v očeh!

svetovni dan študentov

17. november = svetovni dan študentov

Danes je naš dan! Po vsem svetu 17. novembra obeležujemo mednarodni dan študentov. Od kod izhaja? Kakšnega pomena je? Kakšna je tvoja vloga? Preberi več v nadaljevanju članka.

nove pravice študentov

Nove spremembe pravic študentov

Državni zbor RS je 23. oktobra sprejel Zakon za urejanje položaja študentov (ZUPŠ), ki stopi v petek, 17. 11. 2017, na mednarodni dan študentov. Katere spremembe razen uvedbe subvencionirane prehrane do 21. ure pa uvaja nov zakon?

Štipendije za študijske obiske v tujini

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil Javni razpis štipendij za študijske obiske dijakov in študentov v tujini za leto 2017.

Grossmanova nagrada 2017

Grossmannova nagrada 2017

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo tudi letos razpisuje Grossmannovo nagrado, scenaristični natečaj za študente.