Za študente Univerze v Mariboru se bodo v študijskem letu 2024/25 izvajale učne enote kreditno ovrednotene obštudijske dejavnosti (KOOD), ki se lahko opravljajo kot dodatne učne enote ali pa kot prosto izbirne učne enote, v kolikor študijski program to omogoča.

Univerza v Mariboru ponuja 80 učnih enot s področja ekonomije, prava, varovanja zdravja in okolja, športa itd., s poudarkom na zelenih in digitalnih vsebinah. Namen tega je pridobitev znanja in kompetenc za trajnostni razvoj in način življenja.

Prijavijo se lahko študenti, ki so vpisani v študijske programe Univerze v Mariboru in imajo v tekočem študijskem letu veljaven status študenta. Prijava poteka v času vpisa v višji letnik, in sicer skladno s termini vpisa, ki jih določi posamezna fakulteta, oz. najkasneje do 30. 9. 2024.

Več o kreditno ovrednoteni obštudijski dejavnosti lahko preberete tukaj.

Obštudijska dejavnost (um.si)