Izkušnje kažejo, da študenti pomen in vlogo evropskih institucij praviloma slabo poznajo. Zato Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru pripravlja razpravo z naslovom “Evropska unija in Evropski parlament: od volitev do zaposlitve”.

Oddelek za prevodoslovje Filozofske fakultete Univerze v Mariboru ob prihajajočih volitvah v Evropski parlament v sredo, 10. aprila 2019, na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru, organizira razpravo z naslovom “Evropska unija in Evropski parlament: od volitev do zaposlitve”.

Na njej bodo različni strokovnjaki, vključno z diplomanti Univerze v Mariboru, spregovorili o mobilnosti in možnostih zaposlovanja mladih v Evropski uniji.

V razpravi bosta sodelovala tudi evropska poslanca Lojze Peterle in dr. Igor Šoltes.

Več informacij tukaj!