Vsakoletni filmski festival o človekovih pravicah this human world bo v znamenju mladinskega natečaja kratkih filmov 2019. Potekal bo pod okriljem Informacijske službe Združenih narodov (UNIS) na Dunaju in Agencije Združenih narodov za begunce (UNHCR) v Avstriji ter v sodelovanju s šolami v Avstriji, Madžarski, Slovaški in Sloveniji.

Sodelujejo lahko otroci in mladostniki, stari med 10 in 20 let, tako individualno kot skupinsko.

Cilj je posneti kratke filme, katerim navdih je Splošna deklaracija človekovih pravic. Dolžina filma ne sme presegati tri minute. Tema letošnjega natečaja je “Zavzemimo se za naš planet“.

Izhodišče ti lahko predstavljajo naslednja vprašanja:

• Kako lahko pomagam ljudem?
  • Kako je z našo in mojo odgovornostjo?
  • Kako lahko trošim bolj odgovorno?
  • Kaj naj kupim?
  • Kje in kako je narejeno?
  • Kako si predstavljam trajnostno prihodnost?

Kratke filme bo pregledala priznana mednarodna žirija. Zmagovalni film žirije bo prejel denarno nagrado in bo prikazan v okviru nočnega kina na mednarodnem filmskem festivalu this human world, ki poteka od 29. novembra do 10. decembra 2019 na Dunaju. Mladi zmagovalci natečaja bodo povabljeni na otvoritev festivala na Dunaj. Prek spletnega glasovanja bo tudi podeljena nagrada občinstva med desetimi izbranimi filmi.

Prijavo na natečaj je potrebno poslati na e-poštni naslov schulfilmprojekt@thishumanworld.com, in sicer do 21. junija 2019.

Več informacij tukaj!