Mednarodni festival računalniške umetnosti (MFRU), ki bo potekal med 2. in 10. oktobrom 2020, bo tudi v letošnjem letu podeljeval študentske nagrade.

K prijavi vabijo študentke in študente, ki se v svoji praksi ukvarjajo oziroma povezujejo z intermedijsko umetnostjo.

Prijavo za sodelovanje lahko oddate na matični akademiji oziroma fakulteti pri profesorici oziroma profesorju, ki bo nominiral dela. Na UM sta to Jani Pavlič in Matej Koren iz Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Rok za zbiranje prijav je 15. Junij 2020.

Prijava mora vsebovati:

• Kratek življenjepis avtorice oziroma avtorja s kontaktnimi podatki,
  • vsebinski opis umetniškega dela (do 800 besed),
  • foto, video in/ali drug vizualni material, ki reprezentira delo,
  • neobvezna, a zelo zaželena priloga je portfolio s predstavitvijo vaših preteklih del.

Oktobra 2020 bodo nagrajena dela v okviru MFRU razstavljena na skupinski razstavi. Glavna nagrajenka oziroma glavni nagrajenec bo ob denarni nagradi prejel, prejela tudi možnost samostojne razstave v letu 2021. Samostojna razstava je za nagrajenko oziroma nagrajenca nezavezujoča, tj. lahko se ji odpove.

Več o sodelovanju si lahko preberite tukaj.