Od srede, 10. 6. 2020, Univerzitetna knjižnica Maribor v skladu z navodili NIJZ in glede na prostorske pogoje širi nabor uporabnikom dostopnih storitev in podaljšuje odpiralni čas.

Knjižnica bo do nada​ljnjega za uporabnike odprta ob delovnikih med 9. in 19. uro ter ob sobotah med 9. in 13. uro.

V prostorih UKM lahko:

• prevzamete in vrnete knjižnično gradivo,
  • brezstično negotovinsko poravnate morebitne dolgove,
  • uporabljate označena čitalniška mesta (44 v veliki čitalnici in študijskih sobah v 3. nadstropju in 2 v domoznanski čitalnici),
  • si ogledate razstave v razstaviščih UKM.

Dostop do polic v prostem pristopu oz. samostojno iskanje knjig ne bosta mogoča, prav tako ne bo mogoče prelistavanje dnevnega časopisja in revij.

Časopisna čitalnica, Turnerjeva čitalnica, čitalnica ČUK, glasbena in filmska čitalnica ter prostor za skupinsko delo ostajajo do nadaljnjega zaprti.

Uporaba dvigala do nadaljnjega ni dovoljena. Gibalno oviranim osebam bomo pomagali zaposleni.

Izposoja gradiva

• Ob izposoji gradiva priporočamo, da ga predhodno naročite v COBISS+ s storitvijo Moja knjižnica, prek mCOBISS, na e-naslov ukm@um.si ali po telefonu 02/25 07 431.
  • Še vedno je mogoče naročiti gradivo za izposojo po pošti.
  • Izbira gradiva s polic prostega pristopa ni mogoča.

Vračanje gradiva

• Gradivo lahko vrnete v Turnerjevi čitalnici v pritličju ali v vračalnik gradiva v Miklošičevi ulici.
  • Opomine bomo začeli pošiljati po 10. juniju.

Uporaba čitalnic

• Uporabljate lahko zgolj označena čitalniška mesta.
  • Po zaključeni uporabi o tem obvestite nadzornika, saj bomo čitalniško mesto razkužiti.
  • Uporaba knjižničnih računalnikov in drugih naprav ni dovoljena.

Uporaba gradiva iz posebnih zbirk

• Gradivo predhodno naročite na e-naslov domoznanstvo.ukm@um.si ali po telefonu 02/25 07 434.
  • Obvezna je uporaba zaščitne maske in rokavic.

Ob obisku knjižnice spoštujte vse splošno veljavne higienske ukrepe, zlasti razkuževanje rok ob vstopu in izstopu oz. ob študiju v čitalnici. Vzdržujte medosebno razdaljo najmanj 1,5 m oz. si nadenite zaščitno masko, kadar to ni mogoče. Sledite načrtovani poti gibanja.

Prosimo vas, da ne vstopate v prostore knjižnice, če imate znake okužbe dihal, povišano telesno temperaturo ali se slabo počutite. Med obiskom upoštevajte posodobljene Higienske ukrepe v UKM v času COVID-19.

Storitve bomo izvajali skladno s priporočili stroke in NIJZ in s tem varovali vaše in naše zdravje.

Še vedno so na voljo tudi številne storitve na daljavo, uporabite jih! ​