Univerza v Mariboru, v sodelovanju s Študentskim svetom Univerze v Mariboru, pripravlja za vse študente, ki želijo pridobiti informacije o izmenjavah preko programa Erasmus +, spletne dogodke Gremo na Erasmus! Izkoristi možnost in se po dogodku prijavi na jezikovni tečaj.

V katero državo si ti želiš na izmenjavo?

Dogodki so namenjeni izmenjavi izkušenj študentov, ki jih zanima Erasmus izmenjava in želijo pridobiti informacije iz prve roke od študentov, ki so se Erasmus izmenjave že udeležili, od tujih študentov, ki iz teh držav prihajajo, prav tako pa tudi od predstavnikov tujih ESN (Erasmus Student Newtork) organizacij.

Dogodka se bodo udeležili tudi koordinatorji programa Erasmus+, ki vam bodo na voljo za vprašanja.

Dogodki bodo potekali vsak dan med 1. in 5. marcem 2021, ob 17. uri, preko spletnega orodja MS Teams, po naslednjem sporedu:

Južna Evropa (PORTUGALSKA, ŠPANIJA, ITALIJA): ponedeljek, 1. marec
Koda za pridružitev ekipi: 9g364hw

Severna Evropa (FINSKA, DANSKA, ŠVEDSKA): torek, 2. marec
Koda za pridružitev ekipi: xy1wdhu

Srednja Evropa (NEMČIJA, AVSTRIJA, ČEŠKA, POLJSKA): sreda, 3. marec
Koda za pridružitev ekipi: wdz4dvs

Zahodna Evropa (NIZOZEMSKA, FRANCIJA, VELIKA BRITANIJA): četrtek, 4. marec
Koda za pridružitev ekipi: f684ggx

Jugovzhodna Evropa (HRVAŠKA, SRBIJA, SEVERNA MAKEDONIJA): petek, 5. marec
Koda za pridružitev ekipi: xpvn18n

Pomembno!
Dogodki bodo potekali na daljavo preko orodja MS Teams. Zato vas prosimo, da si na vašo elektronsko napravo namestite program MS Teams. Po namestitvi programa kliknite na “Pridružite se ekipi ali jo ustvarite” in v polje “Pridružite se ekipi s kodo” vnesite kodo posameznega srečanja (navedene zgoraj).

Svetujemo vam, da se s klikom na povezavo do srečanja pridružite ekipi dan ali dva pred srečanjem, saj bomo tako lahko dogodek vpisali tudi v vaš koledar.

Možnost prijave na jezikovni tečaj

Tudi v tem semestru bomo na Univerzi v Mariboru organizirali jezikovne tečaje.

Prijavite se lahko na ENEGA izmed naslednjih tečajev:

Angleščina – srednja stopnja (B1-B2)*

Španščina – začetna stopnja (A1)*
Predavatelj: Juan Moreno Moreno
Termin: torek ob 17:00

*Na posamezni tečaj se bo možno prijaviti na tisti dan, ko bo na dogodku predstavljena tista država (npr. na tečaj španščine se bo možno prijaviti na dogodku, kjer se predstavlja Španija). Pridružujemo si pravico do spremembe ali odpovedi posameznega tečaja.

Prijave na tečaje se bodo zbirale ob koncu spletnih dogodkov Gremo na Erasmus! Cena 30 urnega tečaja je 25 evrov.
Na tečaj se bo možno prijaviti z univerzitetnim e-naslovom (ime.priimek@student.um.si). Za udeležbo na tečaju je potreben status študenta na Univerzi v Mariboru v tekočem študijskem letu.

V primeru, da kateri tečaji ne bodo polno zasedeni, bodo po zaključku zadnjega dogodka možne prijave na tečaje do zapolnitve mest.

Gremo na Erasmus!