Testni in razširjen dostop do elektronskih virov ARTSTOR in JSTOR

​Raziskovalcem in štud​entom Univerze v Mariboru je do konca junija 2021 omogočen testni dostop do elektronskega vira ARTSTOR ponudnika ITHAKA.

Logo_Artstor_2020.png

ARTSTOR vsebuje digitalno slikovno gradivo kulturne dediščine z različnih področij, med drugim tudi  iz renomiranih muzejev, galerij in fundacij širom po svetu (npr. iz The Art Institute of ChicagoJ. Paul Getty MuseumThe National Gallery, London …). V kuratorsko izbranem gradivu, organiziranem v več kot 300 zbirk, je več kot 2,5 milijona enot kvalitetnih digitalnih slik, ki so na voljo za uporabo v pedagoškem in raziskovalnem procesu. Več informacij o ARTSTOR najdete na spletni strani ponudnika.

Hkrati vas želimo opozoriti, da so v okviru elektronskega vira JSTOR dostopne razširjene vsebine (dodatne zbirke), ki jih ponudnik ITHAKA nudi v sklopu odziva na pandemijo.

Testni in razširjen dostop velja do 30. junija 2021.
Omogočen je tudi oddaljen dostop (npr. od doma).

Vstopne povezave vseh trenutnih testnih dostopov do e-virov najdete na: