Na finalnem turnirju Univerzitetne športne lige za prvaka Univerze v Mariboru, smo po napetih tekmah v odličnem vzdušju podelili odličja in nagrade najboljšim ekipam v posameznih disciplinah – nogometni ligi, košarki in moški ter ženski odbojki. Hkrati smo nagradili najkoristnejše igralce (MVP) posameznih kategorij in naj strelca v nogometni ligi. Zagotovo pa so bili tudi navijači iz tribun tisti, ki so z glasnim navijanjem poskrbeli za odlično vzdušje v dvorani UŠC Leona Štuklja.

Včeraj, 9. aprila 2024, je v dvorani Leona Štuklja potekalo zadnje dejanje – finale Univerzitetne športne lige za prvaka Univerze v Mariboru, kjer so se ekipe fakultet UM tudi letos lahko pomerile v nogometu, košarki ter v moški in ženski odbojki. Z organizacijo lige Študentski svet UM krepi veljavo tekmovalnega športa na Univerzi v Mariboru. Temu smo bili priča zahvaljujoč zavzetim in tekmovalnim ekipam ter veliki podpori navijačev, kar je dokaz, da je športna liga za študente Univerze v Mariboru izredno pomembna obštudijska dejavnost.

Tekme za 3. in 4. mesto so potekale v različnih disciplinah:

• ODBOJKA (ženske) med Pedagoško fakulteto in Pravno fakulteto.
  • ODBOJKA (moški) med Fakulteto za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo ter Ekonomsko-poslovno fakulteto.
  • KOŠARKA med Fakulteto za energetiko in Filozofsko fakulteto.
  • NOGOMET med Ekonomsko-poslovno fakulteto in Fakulteto za energetiko.

Finalna tekmovanja za 1. in 2. mesto so potekala v različnih disciplinah:

• ODBOJKA (ženske) med Medicinsko fakulteto in Ekonomsko-poslovno fakulteto.
  • ODBOJKA (moški) med Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko ter Fakulteto za strojništvo.
  • KOŠARKA med Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko in Ekonomsko-poslovno fakulteto.
  • NOGOMET med Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko in Pravno fakulteto.

V finalnih tekmah so bile malenkosti in dobra taktika tiste, ki so na koncu odločale o prvaku UM. Nagrade in odličja so podelili najboljšim posameznikom in ekipam sezone 2023/2024 v določeni kategoriji in sicer:

ODBOJKA (ženske):

Najkoristnejša igralka finalnega turnirja 2023/2024 je bila Žana Žigart iz Ekonomsko-poslovne fakultete.

1. mesto je osvojila ekipa Ekonomsko-poslovne fakultete.

2. mesto je osvojila ekipa Medicinske fakultete.

3. mesto je osvojila ekipa Pedagoške fakultete.

ODBOJKA (moški):

Najkoristnejši igralec finalnega turnirja 2023/2024 je bil Marko Plankelj iz Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko.

1. mesto je osvojila ekipa Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko.

2. mesto je osvojila ekipa Fakulteta za strojništvo.

3. mesto je osvojila ekipa Ekonomsko-poslovna fakulteta.

KOŠARKA:

Najkoristnejši igralec finalnega turnirja 2023/2024 je bil Žak Paradižnik iz Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko.

2. mesto je osvojila ekipa Ekonomsko-poslovna fakulteta.

3. mesto je osvojila ekipa Filozofska fakulteta.

NOGOMET:

Najkoristnejši igralec finalnega turnirja 2023/2024 je bil Gašper Rakun iz Pravne fakultete. Naj strelec sezone 2023/24 pa Janik Premrov iz Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo.

1. mesto je osvojila ekipa Pravna fakulteta.

2. mesto je osvojila ekipa Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko.

3. mesto je osvojila ekipa Ekonomsko-poslovna fakulteta.

Zmagovalci lige nas bodo zastopali na Meduniverzitetnem športnem prvenstvu na Primorskem. Hvala vsem fakultetnim ekipam kot tudi navijačem, ki ste se udeležili današnjega finalnega dogodka letošnje univerzitetne športne lige za prvaka UM. Lepo vabljeni, da se nam pridružite tudi v prihodnjem študijskem letu in tako znova doživite študentsko športno vzdušje v Univerzitetnem športnem centru Leona Štuklja! Ne pozabite pa na tekmovanje za naj navijaško skupino, kjer lahko še vedno oddate svoje fotografije in videoposnetke!