Hej, študenti! Pomembna novica iz Univerze v Mariboru: odprt je razpis za sprejem in podaljšanje bivanja v študentskih domovih za študijsko leto 2024/2025. Če si želiš zagotoviti svoje mesto v študentskem domu, je zdaj čas, da ukrepaš. Prijava je možna na spletnem portalu eVŠ, kjer najdeš tudi vse dodatne informacije.

Pogoji, ki jih morajo študentje izpolnjevati

Za začetek, tukaj je nekaj ključnih pogojev, ki jih morate izpolnjevati:

• ste državljani Slovenije ali EU, ali tuji državljani s stalnim prebivališčem v Sloveniji,
  • imate status študenta in študirate redno ali izredno (razen na daljavo),
  • niste zaposleni, ne opravljate samostojne dejavnosti, niste vpisani kot brezposelni, niste poslovodne osebe ali direktorji zasebnih zavodov in ne prejemate pokojnine (razen družinske),
  • vaš povprečni bruto dohodek na člana družine ne presega 150 % povprečne bruto plače v Sloveniji,
  • imate stalno prebivališče vsaj 25 km stran od kraja študija,
  • niste bili izključeni iz študentskega doma.

Oddaja prošnje za sprejem

Če ste novinec ali se vračate po premoru, sledite tem korakom:

• Prijavite se med 1. julijem 2024 in 1. junijem 2025 preko portala eVŠ
  • ne pozabite vnesti elektronskega naslova, ki bo veljaven tudi po 1. septembru.

Prošnjo lahko oddate na naslednje načine:

• S kvalificiranim digitalnim potrdilom, smsPASS-om ali e-osebno izkaznico,
  • z uporabniškim imenom in geslom preko sistema SI-PASS,
  • z AAI-računom (digitalna identiteta UM).

Ko boste prošnjo uspešno oddali, boste prejeli potrdilo na svoj e-naslov. Če ga ne prejmete, se prepričajte, da ste vse pravilno izpolnili.

Oddaja prošnje za podaljšanje

Če že bivate v študentskih domovih in želite podaljšati svoje bivanje, storite naslednje:

• Oddajte prošnjo med 1. julijem in 16. avgustom 2024 preko portala eVŠ.
  • Poskrbite, da bo vaš elektronski naslov veljaven tudi po 1. septembru.
  • Prošnjo oddajte na enake načine kot pri sprejemu.

Tudi v tem primeru boste po uspešno oddani prošnji prejeli potrdilo na svoj e-naslov. Če ga ne prejmete, se prepričajte, da ste vse pravilno izpolnili.

Pomembne novosti

• Prijava za podaljšanje bivanja: Od 1. julija 2024 do 16. avgusta 2024.
  • Podaljšanje roka: Po 16. avgustu 2024 ni več možno oddati vloge za podaljšanje.
  • Subvencionirano bivanje: Možnost oddaje vlog tudi za študente višješolskih programov.
  • Vabilo na vselitev: Prejeli ga boste v eVŠ predal in na vaš e-naslov.

Kaj pričakovati?

Prednostni seznam bo objavljen do 15. septembra 2024 na spletni strani študentskih domov. Odločbo o dodelitvi subvencije boste prejeli na domači naslov, vabilo na vselitev pa v eVŠ predal. Seznam z datumi in urami vselitev bo objavljen tudi na spletni strani študentskih domov.

Za več informacij in oddajo vlog obiščite [eVŠ portal].

Ne zamudite priložnosti za varno in udobno bivanje med študijem. Pravočasno oddajte svojo prošnjo in si zagotovite mesto v študentskem domu!

Uporabne povezave:

eVŠ portal: eVŠ portal za prijavo

Informacije o študentskih domovih: Univerza v Mariboru – Študentski domovi

SI-PASS: https://sicas.gov.si/shibboleth-sp/about.html