Center Šteker že drugič organizira strokovno konferenco na temo prekomerne rabe digitalnih tehnologij.

Konferenca bo potekala v četrtek, 11. aprila 2019, v amfiteatru Filozofske fakultete Univerze v Mariboru.

Tema letošnje konference je Zasvojenost in raba digitalnih tehnologij med mladimi. Dandanes predstavljajo digitalne tehnologije velik del življenja mladih. Skorajda si ne znamo več predstavljati mladostnika brez telefona v rokah ali da doma ne bi preživljal časa za računalnikom in/ali z igranjem računalniških iger. Zavedajo se, da zelo težko potegnejo črto med igranjem računalniških iger za zabavo in med zasvojenostjo z igranjem. Na vprašanje kako izgleda tovrstna zasvojenost in kako je razširjena med mladimi v Sloveniji bo pomagala odgovoriti izr. prof. dr. Mirna Macur. Prav tako lahko med mladimi opazimo popularnost deljenja t.i. selfijev na raznoraznih socialnih omrežjih. O odvisnosti od sebe in posledicah javnega razkazovanja in podajanja informacij o sebi bo predaval doc. dr. Dan Podjed. Na konferenci se bodo pridružili tudi drugi strokovni predavatelji, med drugim g. Marko Puschner, ki se bo osredotočal na rabo družbenih omrežij med mladimi, ga. Nina Babič, univ. dipl. psih., ki bo predstavila nekaj praktičnih primerov iz šolskega okolja in dr. Benjamin Lesjak, ki bo predstavil pravni vidik informacijske varnosti.

Program konference se bo pričel ob 9. uri in bo trajal do 13.30. Registracija udeležencev bo možna od 8. ure dalje.

Prijavite se lahko preko prijavnega obrazca. Prijave sprejemajo do 2. 4. 2019. Kotizacije ni!

Več informacij tukaj!