Javni nastopi, poslovni pogovori, predstavitve in različna soočenja so neizogibni del vsakdanjika. Marsikomu to predstavlja neprijetno doživetje, neprespane noči, hitrejše razbijanje srca ali nervozo.

Karierni center Univerze v Mariboru, v četrtek, 12. decembra ob 15.00 uri organizira delavnico z naslovom osnove retorike in javnega nastopanja. Dogodek bo potekal v prosotrih Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM, Smetanova 17, Maribor.

Dealvnico bo vodila Erika Kralj, strokovnjakinja s področja povezovanja prireditev, radijskega moderiranja, novinarstva.

Okvirna vsebina delavnice zajema pripravo kvalitetne in prepričljive vsebine za nastop, vaje za glas, jasno izgovorjavo in tekoči govor, pravilna drža telesa, mimika obraza, kretnje rok pri nastopanju, spoznavanje vzrokov treme in učenje tehnik za obvladovanje le-te, načini povezovanja s publiko, kako najti ravnotežje med pravili nastopanja in pristnostjo izražanja.

Več o samem poteku in prijavah na delavnico najdete tukaj.