Vlada RS med ukrepi za zajezitev širjenja okužb z virusom COVID 19 izvaja tudi karanteno.

​Karantena je ukrep, s katerim se omeji svobodno gibanje zdravim osebam in ga odredi Ministrstvo za zdravje na predlog Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Odločbo za karanteno posreduje Ministrstvo za zdravje po pošti ali je vročena na meji ob vstopu v Slovenijo.

V zvezi s tem vas opozarjamo, da kapacitete v Študentskih domovih Univerze v Mariboru niso primerne in ne omogočajo izvajanja karantenskih ukrepov, zato je preživljanje karantene na naslovu Študentskih domov Univerze v Mariboru izrecno prepovedano.V primeru kršitve bo Uprava ŠD postopala v skladu z 61. členom domskega reda.

Kako ravnati v primeru, da vam je bila karantena odrejena, si lahko preberete tukaj