Metka Lobnik, študentka 1. letnika študijskega programa Razredni pouk na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru, je odlična judoistka že skoraj 10 let.

Letošnjo sezono je kronala z dvema medaljama na evropskih prvenstvih v Poreču. V konkurenci mladink U21 -78 kg je osvojila prvo mesto in naslov mladinske evropske prvakinje. Štiri dni kasneje je nastopila tudi na evropskem prvenstvu za mlajše članice U23. Uspeh je dopolnila z tretjim mestom.

V samo nekaj dneh je na največjem letošnjem tekmovanju zabeležila 7 atraktivnih zmag in samo 1 poraz. Metka Lobnik je članica judo kluba Apolon Maribor.

V letošnjem letu je postala tudi državna prvakinja in zmagovalka mladinskega turnirja v Italiji. V letu 2018 je osvojila bron na kadetskem evropskem prvenstvu v Sarajevu ter bron na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu.

Iskrene čestitke!