Pisarni za prenos tehnologij in znanja Univerze v Ljubljani in Univerze v Mariboru organizirata med 5. in 24. novembrom 2020 spletni festival UNI.MINDS. Festival je namenjen povezovanju univerz z gospodarstvom.

Poudarek bo na področjih zdravja, pametnih tehnologij in trajnostnega razvoja, s pogledom v družbo prihodnosti. Festival bo potekal na spletnih platformah Whova in Zoom v angleškem jeziku. Prijava je brezplačna.

Festival UNI.MINDS se bo pričel s težkimi vprašanji na temo kakšna je ‘Prihodnost partnerstev med industrijo in akademsko sfero’. Uvodni nagovor: dr. Tomaž Boh (Direktorat za znanost na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport). Panelisti: prof. dr. Uroš Urleb (Novartis v Sloveniji), prof. dr. Igor Papič (Univerza v Ljubljani), prof. dr. Zdravko Kačič (Univerza v Mariboru), Tom Hockaday (Technology Transfer Innovation Ltd.),  Elena Andonova (Evropska komisija, DG JRC) in Wim Bens (Bens & Partners Management & Consultancy).

»UNI.MINDS festival je nastal v želji, da se univerzi in gospodarstvo še bolj povežeta. Veliko imamo dobrih sodelovanj, lahko pa smo še boljši in še bolj povezani. To je še posebej pomembno v teh časih, ko so problemi, s katerimi se soočamo v svetu, tako večplastni in kompleksni. Samo če bomo združili vse vire in moči, jih bomo lahko naslovili,« je pred otvoritvijo festivala povedala vodja Pisarne za prenos znanja Univerze v Ljubljani Urša Jerše.

UNI.MINDS spletna srečanja:

• Panel ‘Prihodnost partnerstev med industrijo in akademsko sfero‘ (v angleščini), 5. november ob 10. uri
  • POC financiranje (financiranje za premostitev razvojne vrzeli pri lansiranju invencij na trg) na UL in v regiji z razglasitvijo zmagovalcev UL Inovacijskega sklada 2020 (v angleščini), 5. november ob 11.30

• Zdrava prihodnost: panel in tri vzporedna srečanja Genska in celična terapijaRazvoj zdravilZdravje in IKT (v angleščini), 10. november ob 9. uri

• Drugi dan za raziskovalce, Novartis Slovenija (v angleščini), 10. november ob 12. uri
  • Pametna prihodnost: panel in tri vzporedna srečanja Podatkovni inženiringUmetna inteligencaPodatkovna znanost in poslovna inteligenca (v angleščini), 17. november ob 9. uri
  • Trajnostna prihodnost: panel in tri vzporedna srečanja Trajnostna in v skupnost usmerjena mesta in vasiTrajnostna energijaZdravje tal in voda (v angleščini), 19. november ob 9. uri
  • Bonus delavnice za podjetja za pridobitev novih znanj in spretnosti (izvajalci: raziskovalci Univerze v Ljubljani) (v angleščini), različni datumi
  • Interdisciplinarni panel ‘Družba prihodnosti‘ (v slovenščini), 24. november ob 9. uri
  • Spletno predvajanje podelitve Rektorjeve nagrade za naj inovacijo UL, 12. november ob 17. uri

Za več informacij si oglejte UNI.MINDS program.

###

Spletna stran festivala in program: https://ppz.uni-lj.si/uni.minds/

Prijave: https://whova.com/portal/registration/uktof_202010

Video festivala: https://www.youtube.com/watch?v=S09OIV7oU8w

Organizatorja: Univerza v Ljubljani in Univerza v Mariboru

Glavni partner festivala je Novartis v Sloveniji.

###

Festival sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.