Banka Slovenije vabi k sodelovanju na natečaju za izdelavo kratkega videoposnetka na temo Denar prihodnosti.

Digitalizacija je dosegla vsak kotiček našega življenja in spremenila naš način plačevanja. Zato v Banki Slovenije v zadnjih letih vse več pozornosti in naporov usmerjajo v raziskovanje in razvoj sodobnejših načinov plačevanja, ki bi lahko predstavljali nov korak v evoluciji denarja in plačil.

Vabijo vas, da jim v kratkem videoposnetku predstavite vašo vizijo in ideje, kako bomo plačevali v prihodnosti.

Kdo lahko sodeluje?

Natečaj je odprt za dijake srednjih šol in študente vseh visokošolskih, univerzitetnih in višješolskih programov. Prijavijo se lahko posamezniki ali skupine z mentorji.

Tehnične specifikacije

• dolžina videoposnetka: do 120 sekund
  • format: AVI, WMV, MP4
  • jezik: slovenski

Videoposnetek je lahko posnet s fotografskim aparatom ali video kamero, pri čemer je zaželeno, da je video posnetek full HD (1080p) ali HD (720p).

Pri izdelavi izdelka morajo kandidati upoštevati avtorske pravice pri uporabi slik, videoposnetkov ali glasbe. Kandidati morajo uporabljati vsebino, ki ni avtorsko zaščitena ali zahtevati predhodno dovoljenje za uporabo tovrstne vsebine.

Ocenjevanje in nagrada

Prispele izdelke bo tričlanska komisija ocenjevala po naslednjih merilih:

• skladnost vsebine izdelka s temo natečaja,
  • razumljivo, enostavno in jasno izražena vsebina,
  • izvirnost in inovativnost,
  • tehnična kvaliteta izdelka.

Avtorji treh najboljših videoposnetkov bodo prejeli simbolično nagrado in bodo vabljeni na podelitev priznanj, ki bo oktobra 2021.

Nagrajeni videoposnetki bodo izpostavljeni na spletni strani in družbenih omrežjih Banke Slovenije.

Kako se prijavite?

Na natečaj se lahko prijavite do 30. aprila 2021 s prijavnico, ki jo pošljete na elektronski naslov natecaj@bsi.si.

Rok za oddajo videoposnetkov je 25. junij 2021. Izdelke pošljite prek WeTransfer skupaj s soglasjem za javno objavo videoposnetka.

Za dodatne informacije so dosegljivi na elektronskem naslovu natecaj@bsi.si ali na telefonski številki 01 47 19 780.