Magna Charta Observatory in Global Student Forum organizirata webinar na temo »pomen vključevanja študentov za poslanstvo, življenje in uspeh univerz«.

Študentje so osrednjega pomena za univerzo.  Magna Charta Observatory pripravlja webinar na temo razlik v načinu interakcije študentov s svojimi univerzami v različnih državah. Na seminarju bo govora o sledečih vprašanjih:

• kakšen pomen ima vključevanje študentov v univerzitetno politiko?
  • na kakšen način študentje prispevajo k delovanju univerz po svetu?
  • kakšne koristi imajo študentje in univerze od medsebojnega sodelovanja?

Webinar bo potekal 19. aprila 2021 ob 17.00. Nanj se lahko prijavite na: https://www.eventbrite.it/e/147558672963. Prijava na webinar je mogoča do 18. aprila 2021.

Govorci webinarja bodo:

• Peter Kwasi Kodjie , Secretary General of the All-Africa Students Union & Member (elect) of the Governing Council of the Magna Charta Observatory,
  • Alexandra da Silva, Student Rector, Queen’s University, Canada
  • Thierry Luescher, Research Director for Post-Schooling and Work, Inclusive Economic Development Division, Human Sciences Research Council, South Africa,
  • Sofia Barahona Mena. Research Fellow. Red de Estudios para la Profundización Democrática (RED), Chile,
  • Moderator: Caroline Sundberg, Member of the Governing Council, Magna Charta Observatory.