Minca Marovt, študentka Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, je delila svojo zgodbo študija v tujini preko programa Erasmus+. Za študijsko izmenjavo si je izbrala mesto Rovaniemi na Finskem.

V začetku letošnjega leta sem se odpravila na študijsko izmenjavo na Finsko. Želja po tem, da spoznam opevani finski šolski sistem, Božička, zeleni ples severnega sija, kulturo ter ljudi, me je popeljala na sever dežele tisočerih jezer, v majhno mesto Rovaniemi.

/…/

Erasmus izmenjava mi je prinesla ogromno čudovitih izkušenj, novih spoznanj in pristnih prijateljstev. Finska je dežela, kjer imaš veliko za počet in se mnogo za naučit, če si le pripravljen. Hvaležna sem, da sem dobila priložnost za študij v tujini in vsakomur, ki ga zanimajo drugačnost, ga mami radovednost in ga vodi odprtost, bi priporočala en takšen skok po Evropi. Nenazadnje, vedno je lepo potovati okoli, še lepše pa se je vrniti nazaj domov.

Celotno zgodbo Mince si lahko preberete na https://erasmusplusum.si/studij/zgodba/ .