Študentski sveti Univerze v Mariboru so se vključili v dolgoročni program izboljšanja njihovih družbenih omrežij, ki ga vodi Monika Horvat. Program Zboostaj svoj biznis jim bo pomagal, da bodo svoje profile na družbenih profilih oblikovali tako, da se bodo študenti na njih radi zadrževali.

Prva hitra delavnica se je odvila na delovno-motivacijskem vikendu, kjer so bili prisotni študenti prodekani vseh fakultet Univerze v Mariboru. Takrat jih je delavnica tako očarala, da se je Študentski svet Univerze v Mariboru odločil, da vsem fakultetam omogoči nadaljevanje programa.

Naslednje srečanje je potekalo 18. 11. 2021, ko so se upravitelji profilov na družbenih omrežjih fakultet učili o osnovah, ki jih nudita Instagram in Facebook. Tako so se spoznali z osnovnimi funkcijami, ki so pomembne za prepoznavnost profila. S pomočjo mentorstva Monike Horvat so spoznali, kakšen mora biti ustrezen profil na družbenih omrežjih, ter kako izboljšati svoje.

Kljub temu da je bila delavnica dolga 3 ure, so slednje minile tako hitro, da so bili srečanje primorani nadaljevali na drugi delavnici, ki se je izvajala 2. 12. 2021 kar s pomočjo Zooma. Mentorica je pripravila priporočila za njihove vsebine in zgodbe, ki so jih objavili v času od njihovega zadnjega srečanja. V tej uri pa so obravnavali tudi oznake (ang. Hashtags) in pomembnost vizualno privlačnega profila.

Instagram in Facebook profile vseh fakultet ter njihov napredek lahko spremljate na naslednjih povezavah:

ČLANICA INSTAGRAM FACEBOOK

Fakulteta za kmetijstvo
in biosistemske vede
studentskisvetintutorji.fkbv

Študentski svet in tutorji Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede
Fakulteta za logistiko studentskisvet.fl
Študentski svet in tutorji Fakultete za logistiko UM
naravoslovje in
matematiko
studentski.svet.fnm Študentski svet Fakultete za naravoslovje in matematiko
organizacijske vede