Raziskovalna skupina EVROŠTUDENT VII vas vabi, da se udeležite predstavitve rezultatov mednarodne raziskave EVROŠTUDENT VII – Socialni in ekonomski pogoji življenja študentov v Evropi, v kateri je sodelovala tudi Slovenija.

Predstavitev nacionalnega poročila EVROŠTUDENT VII bo potekala v petek, 11. marca 2022, s pričetkom ob 10. uri.  Predstavitev bodo izvedli na daljavo (preko aplikacije Zoom). Predstavili bodo ključne izsledke raziskave EVROŠTUDENT VII v Sloveniji ter jih osvetlili v širšem (post)pandemičnem kontekstu.

Program:

• 10:05 Otvoritveni nagovor. Franc Janžekovič, generalni direktor Direktorata za visoko šolstvo, MIZŠ
  • 10:10 Predstavitev ključnih izsledkov raziskave EVROŠTUDENT VII. Alenka Gril, Sabina Autor in Igor Bijuklič, Pedagoški inštitut
  • 10:45 »Bivanje in delo študentov v času epidemije«. Marko Ruperčič, Študentska organizacija Slovenije
  • 11:00 »Študentsko delo kot socialni korektiv«. Sabina Leben, Sindikat Mladi plus
  • 11:15 »Socialna dimenzija v (evropskem) visokošolskem prostoru«. Duša Marjetič, vodja Sektorja za visoko šolstvo, MIZŠ
  • 11:30 Razprava/zaključne besede

Zaradi omejitve števila udeležencev vas prijazno naprošajo, da se na dogodek prijavite na TEJ povezavi. Prijave zbirajo do 7. marca oziroma do zapolnitve mest. Zoom povezavo do srečanja boste prejeli po zaprtju prijav.