Vršilka dolžnosti prorektorja za študentska vprašanja Univerze v Mariboru je 28.11.2022 izdala Sklep o razpisu nadomestnih volitev v Študentski svet Univerze v Mariboru, zaradi prostih mest člana/namestnika člana Študentskega sveta Univerze v Mariboru, in sicer iz članic:

• Fakultete za turizem UM, za člana;
  • Ekonomsko-poslovne fakultete UM, za člana;
  • Fakultete za zdravstvene vede UM, za namestnika člana;
  • Študentskih domov UM, za člana.

Kandidacijski postopek za člane ter namestnike članov Študentskega sveta UM je traja od objave razpisa in do 12. 12. 2022 do 12. ure.

Za člana oz. namestnika člana Študentskega sveta UM lahko kandidira vsak študent, ki ima status študenta Univerze v Mariboru in je vpisan na članici, ki je navedena v 1. točki Sklepa. S strani Študentskih domov UM lahko kandidira vsak študent, ki ima status študenta na Univerzi v Mariboru in je hkrati stanovalec v Študentskih domovih Univerze v Mariboru (prvi odstavek 31. člena Pravilnika).

Kandidature se vloži preko spletnega obrazca, ki je dostopen na povezavi, v okvirčku spodaj:

Volitve za člane ter namestnike članov Študentskega sveta Univerze v Mariboru se izvedejo v času od 3. 1. 2023 do 10. 1. 2023 do 15. ure, na sejah študentskih svetov članic Univerze v Mariboru.

Kandidature in rezultati volitev bodo objavljeni tukaj.

Priloge: