Ob 47-letnici Univerze v Mariboru je danes, 20. septembra 2022, potekala slovesnost, kjer so med drugim podelili nagrade in priznanja študentom za njihove izjemne dosežke. V nadaljevanju predstavljamo vse letošnje dobitnike nagrad.

Prejemnik Listine za razvoj obštudijskih dejavnosti je Marko Gluhak

Marko Gluhak zaključuje magistrski študij na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Že od prvega letnika je aktivni predstavnik, ki je v svojih letih študija aktivno prispeval k razvoju obštudijskih dejavnosti na več nivojih. V nadaljevanju navajamo nekaj iz zbirke njegovega aktivnega študentskega življenja.

• Študente zastopa v organih na nivoju FERI in UM ter v komisijah senata FERI in UM.
  • Aktivni tutor tekom študija, član Akademskega zbora FERI.
  • Sodelovanje v različnih projektih (Athena …).
  • Koordinator tutorjev v zadnjih dveh letih.
  • Organizacija različnih dogodkov.

Prejemnik Listine za pomembne kulturne dosežke je Mitja Marin.

Mitja Marin je v času svojega študija veliko deloval tudi na področju kulture. Za nagrado je nanizal naslednje uspehe:

• Podpredsednik Kulturno-umetniškega društva Študent.
  • Predsednik sekcije Akademska folklorna skupina Študent.
  • Član organizacijskega odbora Mednarodni folklorni festival Folkart.

Prejemnik Plakete Leona Štuklja je Kristjan Čeh

Kristjan Čeh je študent Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede, ki je v svoji športni karieri nanizal vrsto uspehov. Študent je med drugim dosegel naslednje vidne športne dosežke:

• 5. mesto na olimpijskih igrah v Tokiu v metu diska.
  • Osvojil je 2 zlati medalji v metu diska na evropskem prvenstvu do 23 let (Gävle 2019, Talin 2021).
  • Dosegel 1. mesto v metu diska na evropskem pokalu v metih (Šamorin 2019).
  • Dosegel 1. mesto v metu diska na sredozemskih igrah (Tarragona 2018).

Prejemnik Listine za naj prostovoljca študenta UM je Leon Abraham

Leon Abraham je študent FERIJA, v prostem času pa se ukvarja s prostovoljnim gasilstvom, v sklopu katerega opravlja raznorazne operativne ter preventivne naloge. V nadaljevanju navajamo nekaj njegovih aktivnosti.

• Prostovoljno gasilstvo.
  • Obnova spletne strani Društvu SOS.
  • Sodelovanje na projektih (Študentska delovna brigada, Tekmovanje v robotiki …)
  • Sodelovanje v tutorstvu FERI in različnih komisijah.

Več o slovesnem dogodku lahko preberete na: https://www.um.si/objava/52774/

Študentski svet UM vsem nagrajencem ob prejemu nagrade izreka iskrene čestitke!