Na podlagi 14. točke drugega drugega odstavka 287. člena Statuta Univerze v Mariboru ter zaradi poteka mandata članom Senata Univerze v Mariboru iz vrst študentov je rektor Univerze v Mariboru izdal Sklep o razpisu volitev predstavnikov študentov v Senat Univerze v Mariboru.

Senat univerze je strokovni organ univerze, ki ga sestavljajo visokošolski učitelji, ki so zaposleni na Univerzi v Mariboru, kot predstavniki znanstvenih in umetniških disciplin ter strokovnih področij, ki morajo biti enakopravno in ustrezno zastopana v Senatu s tem, da ima vsaka članica vsaj enega člana.

V Senat univerze Študentski svet izvoli predstavnike, ki morajo imeti status študenta, tako da ima Senat univerze najmanj eno petino izvoljenih članov študentov.

Mandatna doba članov Senata univerze traja štiri leta, predstavnikov študentov pa dve leti. Ista oseba je lahko po poteku mandata ponovno izvoljena v Senat univerze. Funkciji članstva v senatu univerze in upravnem odboru univerze sta nezdružljivi.

Dokončen senznam popolnih kandidatur za člane Senata UM iz vrst študentov lahko najdete tukaj.

PRILOGA:

Dokončen_seznam_popolnih_kandidatur_za_člane_Senata_UM_iz_vrst_študentov-19.04.2023

Sklep o razpisu volitev za člane Senata Univerze v Mariboru

Kandidatura za člana Senata UM_iz vrst študentov

Kandidatura za člana Senata UM iz vrst študentov (word)

10. redna seja ŠSUM Sklep 6.2