Mama ima v vseh kulturah tega sveta posebno mesto, zato ta praznik praznujejo v mnogih kulturah. V Sloveniji mame praznujejo 25. marca, datum je fiksen in se ne spreminja. Pravijo, da smo ga povzeli iz Amerike in ga praznujemo že nekje 30 let.

Praznik je v Sloveniji povezan s Cerkvijo. Na ta dan, 25. marca, je namreč po krščanskem koledarju Gospodovo oznanjenje (tudi Marijino oznanjenje), saj naj bi na ta dan angel Gabrijel oznanil, da bo Marija rodila božjega otroka, Jezusa.

Kako pa v Sloveniji praznujemo ta dan? V večini primerov mame obdarimo s cvetjem, podobno kot za 8. marec. Sicer pa so vsa darila za praznik vseh mam v Sloveniji predvsem simbolične narave, kot zahvala mami za vse, kar je storila za nas v življenju.

Študentski svet Univerze v Mariboru želi, da bi vsaka mama uživala spoštovanje in čestita vsem mamam tega sveta ob vašem prazniku!