Vsako leto praznujemo dan študentov in sicer letos ga praznujemo 14. maja. V skladu s 29. členom statuta Univerze v Mariboru je Dan študentov opredeljen kot prost dan v pedagoškem procesu. Zato se 14. maja odvijajo športna tekmovanja in druge interesne dejavnosti študentov.

V Sloveniji je Dan študentov na Univerzi v Mariboru že vrsto let uradno prosti dan, kar pomeni, da se pedagoški proces ta dan ne izvaja. Namesto tega se po vsej državi odvijajo številna praznovanja, športna tekmovanja, koncerti in druge kulturne prireditve, namenjene prav študentom. To je priložnost za druženje, zabavo in praznovanje dosežkov.

Dan študentov je opomnik na to, da so študenti pomemben del družbe. Njihova radovednost, ustvarjalnost in kritično mišljenje so ključni za napredek in boljšo prihodnost. Praznik je hkrati tudi poziv vsem nam, da podpremo študente na njihovi poti in jim omogočimo čim boljše pogoje za študij.

Vsem študentom želimo veliko uspeha na študijski in življenjski poti!