Svetovna pandemija kovidne bolezni je ponovno pokazala svoje zobe. Študenti smo ponovno ostali zaprti v svoje sobe in se soočamo s pomanjkanjem literature, ki bi nam omogočila kakovosten študij.

Prej omejeno težavo je že v spomladih mesecih aktivno reševala Univerzitetna knjižnica Maribor. Slednja je svoj proces delovanja namreč prilagodila sistemu študija na daljavo. Tako nam vsem študentom Univerze v Mariboru Univerzitetna knjižnica Maribor nudi:

Prav pri slednjem pa prihaja do spremembe. Univerzitetna knjižnica Maribor namreč, v želji po kakovostnejšem delu, uvaja spremembe. Študentje, ki bodo gradivo rezervirali, a ga ne bodo prevzeli (in hkrati rezervacije ne bodo preklicali) bodo sprva imeli omejeno število dovoljenih rezervacij. Kasneje pa bodo sledile denarne sankcije. Prosimo vas, da si izposojate gradivo odgovorno, saj bomo lahko le tako vsem zagotovili zadosten dostop do literature.