Vlada Republike Slovenije je potrdila ukinitev obveznih mask v šolah in fakultetah. Ukinitev bo začela veljati s ponedeljkom, 7. marca, a pod enim pogojem.

Minister za zdravje, Janez Poklukar, je na novinarski konferenci povedal, da je vlada RS potrdila ukinitev obveznega nošenja mask za učence, dijake, študente in zaposlene v izobraževalnih ustanovah. Mask s ponedeljkom ne bo treba več nositi učencem, dijakom, študentom in učiteljem, razen ko bodo izvajali prakso ali vaje pri drugih izvajalcih.

Maske so še vedno obvezne, ko dijaki in študenti opravljajo izobraževalno dejavnost pri drugih izvajalcih. Torej, maske morajo nositi le tisti, ki so vključeni v izobraževanje pri drugih nosilcih – v zdravstvu ali socialnem varstvu – je pojasnil minister Poklukar. Povedal je tudi, da so razmere, kar se tiče epidemiološke situacije, ugodne. Od prvega marca letos se je število covidnih pacientov znižalo pod 100. Zato so sprejeli tudi novo sproščanje ukrepov.