Evropska univerza ATHENA, pod katero spada tudi Univerza v Mariboru, že drugo leto zapored med 9. majem in 9. junijem 2022 organizira športni dogodek »Europe Day ATHENATHON« v sklopu dneva Evrope, ko proslavljamo mir in enotnost v Evropi.

Ta dan beleži obletnico zgodovinske »Schumanove deklaracije«, govora Roberta Schumana v Parizu leta 1950, v katerem je predstavil svojo idejo nove oblike političnega sodelovanja v Evropi. Schumanov predlog velja za začetek tega, kar danes Evropska unija je.

Na ta način se želijo spodbuditi študente, zaposlene in ostale zainteresirane, da s športnimi aktivnostmi, ki ne povzročajo ogljičnega odtisa, skupaj v enem mesecu presežejo lansko razdaljo 33.000 kilometrov.

Lanski cilj, 11.000 kilometrov, ki predstavlja razdaljo med vsemi sedmimi lokacijami univerzitetne zveze, je bil namreč kar trikrat presežen.

Kako sodelovati

• Vsak udeleženec objavi opravljeno razdaljo na svojem Twitter, Facebook ali Instagram profilu, v objavo pa doda še uradna »ključnika« (hashtaga) akcije #move4athena ali #athenathon in sliko svoje aplikacije za sledenje v dokaz.
  • Včlanitev v Strava Club: Europe Day ATHENATHON v aplikaciji za sledenje Strava.

Ker se dogodek prične na Dan Evrope, je pobuda del globalne vizije zelene in podnebju prijazne Evrope, bodo v skupnem rezultatu upoštevane le tiste aktivnosti, ki ne povzročajo ogljičnega odtisa: tek, hoja, plavanje, kolesarjenje, pohodništvo, vodno kolesarjenje, rolkanje, tek na tekalni stezi, kolesarjenje v prostoru, veslanje, vožnja s kanuji, smučanje, tek na smučeh, drsanje, plezanje v gorah, hoja po stopnicah in podobno.

Vsak lahko sodeluje večkrat in se akciji pridruži kjerkoli, v Evropi ali izven nje.

15 razlogov za sodelovanje pri dogodku »Europe Day ATHENATHON«

1. Je brezplačno!
  2. Sodeluje lahko vsakdo.
  3. Ni tekmovanje, nihče ne izgubi!
  4. Sodeluješ, ko to želiš in po svoji volji ali hitrosti.
  5. Boš del edinstvene evropske izkušnje.
  6. Pokaži svoje mesto in univerzo študentom po vsej Evropi – kmalu bodo lahko spet potovali.
  7. Sprejmi zdrav in okolju prijazen slog življenja – posebej pomembno v trenutni situaciji vseh nas.
  8. Ostani pozitiven in glej naprej.
  9. Fizična vadba pospešuje tvojo produktivnost in ti izboljša razpoloženje.
  10. Pojdi na svež zrak (ob upoštevanju omejitev gibanja Covid).
  11. Imaš priložnost delati nekaj zabavnega s prijatelji in kolegi.
  12. Osredotočati se moramo še na nekaj drugega, kot le na Covid.
  13. Študentje: odpočijte si od stresa izpitnega obdobja.
  14. Lahko se pohvališ s svojim gibanjem na družbenih omrežjih!
  15. Ker smo vsi del iste evropske univerze: ATHENA!

Pridružite se! Vabljeni k sodelovanju in dajmo pobrati prva tri mesta v premagani razdalji. Pokažimo, kdo smo!