Rektor Univerze v Maribor izdaja poziv k podaji predlogov za naslednje člane Volilne komisije univerze
za volitve študentov Univerze v Mariboru:

• predsednika Volilne komisije univerze za volitve študentov in
  • 3 člane Volilne komisije univerze za volitve študentov.

Mandatna doba novoimenovanega predsednika in članov bo enaka mandatni dobi trenutne Volilne
komisije univerze za volitve študentov.

Volilna komisija univerze za volitve študentov je sestavljena iz petih študentov in dveh strokovnih sodelavcev rektorata univerze v Mariboru. Predsednik komisije je študent. Kandidat za člana iz vrst študentov v Volilni komisiji univerze za volitve študentov je lahko vsak študent, ki ima aktiven status študenta na Univerzi v Mariboru.

Volilna komisija univerze za volitve študentov:

• skrbi za pravilen in zakonit potek volitev v skladu s Statutom UM, Pravilnikom in splošnimi akti univerze:
  • imenuje študentske volilne komisije in volilne odbore na članicah oziroma drugi članici;
  • obravnava in odloca o pritožbah na Il. stopnji;
  • izdaja obvezna navodila in druge akte o ureditvi kandidiranja, volilnega reda in izvedbi volilne kampanje za volitve v Študentske svete in
  • opravlja druge naloge, skladno z določili Pravilnika in sklepa o razpisu volitev, ki ga izda prorektor za študentska vprašanja.

Volilna komisija univerze za volitve študentov ma volitvah z elektronskim glasovanjem opravlja naloge volilnega odbora.

Volilna komisija univerze za volitve študentov ima na volitvah z elektronskim glasovanje predvsem naslednje naloge:

• preverja in potrjuje kandidature;
  • pripravlja elektronsko glasovanje za izvedbo volitev;
  • volilnih enotah in poročilo o prejetih glasovih po posameznih volilnih enotah;
  • odloča o pritožbah na I. stopnji zaradi nepravilnosti pri poteku volitev.
  • Predsednik in član Volilne komisije univerze za volitve študentov ne smejo biti kandidati na volitvah.
  • V primeru, da kandidirajo na volitvah, morajo odstopiti.

Predloge kandidatov za predsednika oz. za člana Volilne komisije univerze za volitve študentov lahko
posredujejo: Študentski svet univerze, študentski sveti članic oziroma druge članice ali 20 študentov.

Predloge je potrebno dostaviti v času od objave tega poziva in najkasneje do 14. 9. 2022 do 12. ure (datum in ura dospetja ne glede na način dostave) v vložišče Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, Maribor, v zaprti kuverti, s pripisom »NE ODPIRAJ! Predlog za predsednika oz. za člana Volilne komisije univerze za volitve študentov«. Predlog, ki ne bo dostavljen na Univerzo v Mariboru v vložisce rektorata do 14. 9. 2022 do 12. ure, in bo vložen po tem roku, bo zavržen kot prepozen.

Predlogi morajo biti oddani na predpisanem obrazcu (OBR-1), ki je sestavni del in priloga tega poziva. Predlog mora vsebovati v celoti izpolnjen in lastnoročno podpisan obrazec (OBR-1) z zahtevanimi obveznimi prilogami:

• potrdilo o vpisu za posameznega kandidata za študijsko leto 2021/22,
  • izpolnjena in lastnoročno podpisana izjava o varovanju osebnih podatkov (O_IVOP),
  • izpis sklepa predlagatelja (v kolikor je predlagatelj ŠS univerze ali ŠS članice) oz.
  • v celoti izpolnjen obrazec (OBR-2), z lastnoročnimi podpisi ter izvirniki potrdil o vpisu za študijsko leto 2021/22 za vse predlagatelje (v kolikor so predlagatelji študenti).

Komisija za pregled kandidatur se sestane 14. 9. 2022 po 13. uri, kjer pregleda, če so bile vse kandidature oddane pravočasno in ustrezajo vnaprej postavljenim pogojem. V primeru, da komisija ugotovi, da je katera izmed kandidatur nepopolna, od kandidata zahteva dopolnitev vloge do 20. 9. 2022 do 12. ure na način kot ga določi komisija.

Dopolnitev je potrebno dostaviti v času od objave tega poziva in najkasneje do 20. 9. 2022 do 12. ure (datum in ura dospetja ne glede na način dostave) v vložišče Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, Maribor, v zaprti kuverti, s pripisom »NE ODPIRAJ! Dopolnitev predloga za predsednika oz. za člana Volilne komisije univerze za volitve študentov«.

Komisija za pregled kandidatur se sestane 20. 9. 2022 po 12. uri, kjer pregleda, če so bile vse kandidature ustrezno dopolnjene.

Poziv rektorja k podaji predlogov za člane VKU za volitve študentov (1. 9. 2023)

Obrazci Kandidatura-Izjava (VKU študenti)