Ali ste vedeli, da so avtomatizacija, digitalizacija in robotizacija pomembne teme za vse študijske programe na dodiplomskem in podiplomskem študiju? Vsi mladi se bodo z njimi soočili ob vstopu v delovno okolje. OECD ocenjuje, da bo v državah članicah v naslednjih letih do 9 % služb avtomatiziranih, 25 % se jih lahko bistveno spremeni zaradi vplivov avtomatizacije na 50 do 70 % pomembnih proizvodnih operacij, kar bo vodilo do korenitih sprememb v zaposlitveni strukturi. To je povezano z varnostjo in zdravjem zaposlenih.

Ekonomsko-poslovna fakulteta UM (posebej Katedra za splošni management in organizacijo) že vrsto let uspešno sodeluje z Evropsko agencijo za varnost in zdravje pri delu ter Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Tudi letos bodo 18. maja 2023, med 10. in 15. uro skupaj organizirali mednarodni seminar “VARNO IN ZDRAVO NA POTI V DIGITALNI SVET DELA”. Pozdravni nagovor bo imel pristojni minister, g. Luka Mesec. Na dogodku, ki bo organiziran hibridno (v prostorih EPF, UM in preko spletne aplikacije Zoom), bodo strokovne prispevke s področja varnosti in zdravja predstavili študentje EPF kakor tudi študentje štirih tujih univerz iz Latvije, Portugalske, Cipra in Severne Makedonije. V razpravi bodo sodelovali številni domači in tuji strokovnjaki. Pristojno ministrstvo bo med drugim zagotovilo pogostitev in darila za študente, ki se bodo seminarja udeležili v živo.

Dogodek organizirajo Univerza v Mariboru, Študentski svet Univerze v Mariboru, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA). Povezovala ga bo prof. dr. Simona Šarotar Žižek.

GOSTJE DOGODKA:

· Luka MESEC, minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

· prof. dr. Dean KOROŠAK, prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost Univerze v Mariboru

· Nomi Hrast, prorektorica za študentska vprašanja Univerze v Mariboru

· dr. Linda MATISĀNE, raziskovalka in koordinatorica latvijske informacijske točke EU-OSHA, Državni inšpektorat za delo, Latvija

· dr. Olga NICOLAIDOU, raziskovalka in koordinatorica ciprske informacijske točke EU-OSHA, oddelek za inšpekcijo dela pri Ministrstvu za delo in socialno zavarovanje, Ciper

· mag. Milan PETKOVSKI, certificiran ekspert za varnost in zdravje pri delu ter požarno varnost, predsednik Makedonskega združenja za varnost in zdravje pri delu, Severna Makedonija

· Annick STARREN, projektna vodja, Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA)

· dr. Emìlia TELO, raziskovalka in koordinatorica portugalske informacijske točke EU-OSHA, Inšpektorat za delo, Portugalska

· mag. Nikolaj Petrišič, vodja sektorja za varnost in zdravje na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

· Vladka Komel, koordinatorica slovenske informacijske točke EU-OSHA, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

Dogodek bodo zaznamovali strokovni prispevki študentov, ogledi filmov, okrogla miza, aktivni odmor in še marsikaj.

Vabimo vas, da se nam pridružite in skupaj z nami odkrijete, kako lahko varno in zdravo vstopiti v digitalni svet dela.

Prijave zbiramo na povezavi: https://forms.gle/PJtGXZxoPDyzqdYa9

Več informacij sledi.