Prorektorica za študentska vprašanja Univerze v Mariboru je 6. 11. 2023 izdala Sklep o razpisu nadomestnih volitev v Študentski svet Univerze v Mariboru, zaradi prostih mest člana/namestnika člana Študentskega sveta Univerze v Mariboru, in sicer iz članic:

• Fakultete za zdravstvene vede UM, za člana in namestnika člana;
  • Fakultete za organizacijske vede UM, za člana in namestnika člana;
  • Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo UM, za namestnika člana;
  • Fakultete za turizem UM, za namestnika člana;
  • Fakultete za naravoslovje in matematiko UM, za namestnika člana.

Kandidacijski postopek za člane ter namestnike članov Študentskega sveta Univerze v Mariboru, se je pričel z dnem objave sklepa in se zaključil 21. 11. 2023.

Na podlagi 3. 4. točke Sklepa o razpisu nadomestnih volitev v Študentski svet Univerze v Mariboru (ŠS UM), z dne 6. 11. 2023 (v nadaljevanju: Sklep o razpisu nadomestnih volitev) je Volilna komisija univerze za volitve študentov, na svoji seji dne 21. 11. 2023 pregledala prispele kandidature in sprejela Sklep o preverjanju in potrditvi kandidatur za člane in namestnike članov Študentskega sveta UM.

Volitve za člane ter namestnike članov Študentskega sveta Univerze v Mariboru so se izvedle v času od 4. 12. 2023 do 15. 12. 2023 do 12. ure, na sejah študentskih svetov članic Univerze v Mariboru.

Izvoljeni so bili člani, ki jih lahko najdete v poročilih, ki so v prilogi spodaj.

Priloga:

Sklep_o_razpisu_nadomestnih_volitev_ŠS_UM_6-11-2023